FORD FIESTA 2017: BAŞTAN SONA YENİLENDİ

78
Published on 02 Ocak 2017 by admin

1976’dan bu yana, tam 40 yıldır üretimi kesintisiz devam eden ve son iki nesli oldukça yüksek satış başarısı gösteren Ford Fiesta, 7. nesliyle karşımızda. İlk defa bir HB otomobil, 4 ayrı kasa tipiyle piyasaya çıkıyor.
Güncel model, Türkiye’de pazara çıktığı 2009 yılında sınıfının en çok satan modeli oldu. Sonraki 4 yılda da rekor üstüne rekor kırdı. 7 yıl gibi uzun bir süre geçmesine rağmen 6. nesil Fiesta, 2016’da 11 ayda ulaştığı satış rakamlarıyla da sınıfının en çok satanlar listesinde ilk beşte yer alıyor.
Alışık olduğumuz bir şey var; otomobiller farklı versiyonlarla, farklı donanım seviyelerinde, tabii farklı fiyatlarla sunulur. Ama bu kez öyle değil. Fiesta’da 4 versiyon değil, sanki 4 ayrı model var: Standart model Titanium, klasik ve lüks çizgiler taşıyan Vignale, spor karakterli ST-Line ve Fiesta’da ilk kez göreceğimiz mini crossover karakterli Active.
Fiesta’nın önden görünüşünde çok büyük değişiklik göze çarpmasa da arkada bütük değişiklik var. Stop lambaları artık yatay ve camın altına indirildi. Fiesta’da ilk kez panoramik cam tavan seçeneği sunuluyor.
İç mekan kalitesi ve teknolojik yeniliklerse üst düzeyde. Boyutları ve bagaj hacmi genişleyen Fiesta’da iç mekan artık daha rahat.
Yeni Fiesta’da 1.0 Ecoboost turbo benzinli ve 1.5 TDCi dizel motorun yanı sıra; yeni, 3 silindirli, 1.1 litre hacimli atmosferik motor da görev yapacak. Yani artık 1.25, 1.4 ve 1.6 benzinli motorlar olmayacak. 1.0 Ecoboost, 100, 125 ve 140 beygir seçenekleriyle sunulurken, 1.1 motor 70 ve 85 beygirlik üniteler olarak pazarlanacak.
Asıl önemli gelişmeyse dizel motorda. Mevcut modeli 75 beygir gibi oldukça düşük bir güçle taşımaya çalışan 1.5 TDCi motor, yeni Fiesta’da 85 ve 120 beygirlik güç seçenekleriyle geliyor.
Tüm motorlar otomatik start stop sistemiyle sunulacak ve farklı motorlarla kombine edilen 6 ileri manuel, yine 6 ileri otomatik şanzıman görev alacak. Otomatik şanzımanlı modellerde direksiyon arkasındaki kulakçıklarla vites değiştirilebilecek.

Category Tag
Scarpe Tod’s primavera estate 2017: Foto Collezione Streethogan outlet anche per l’estate e molta attenzione alla cura deipeuterey outlet online dettagli più minimali, senza altri fronzoli. Lopeuterey outlet online spirito Tod’s per la linea scarpe donna peuterey outlet online primavera estate 2017 ha un mood adatto peuterey outlet online Sandali bassi, mocassini e tacchi comodipeuterey outlet online con un fil rouge preciso: la tomaia woolrich outlet online incrociata sul collo del piede. Massima woolrich outlet online comodità, piede abbracciato dal pellame woolrich outlet online di alta qualità e colori che spaziano woolrich outlet online dal cuoio al verde acido, senza hogan outlet online dimenticare nero e bianco. hogan outlet online Il marchio di Della Valle ci sorprende.SCARPE TOD’S DONNA PRIMAVERA ESTATE 2017 Per la mezza stagione primaverile,hogan outlet online ecco le loafers Tod’s! Comode scarpe flathogan outlet online dall’allure bon ton ma sempre urban style,hogan outlet online con quegli accenni jungle legati canada goose pas cher Le scarpe del catalogo Tod’s 2017 varianocanada goose pas cher dai modelli total white in pelle verniciata,canada goose pas cher al più discreto nude in suede, senzadoudoune moncler pas cher dimenticare i tocchi fashion del blu doudoune moncler pas cher zaffiro e del silver. Tod’s propone anche ledoudoune moncler pas cher sneakers stringate, ancora un richiamo aldoudoune moncler pas cher Presentata in occasione della Paris Fashiondoudoune moncler pas cher Week, la nuova collezione Christian Diordoudoune moncler pas cher primavera estate 2017 ci incanta con linee woolrich sito ufficiale pulite e rigorose che plasmano un guardarobawoolrich sito ufficiale ai limiti della femminilità con l’obiettivo woolrich sito ufficiale di dimostrare che anche un capo storicamente woolrich sito ufficiale maschile può plasmare a valorizzare alla perfezione una silhouette delicata. Una collezione moda donna diverse dalle altre. woolrich sito ufficiale Una linea contemporanea che non tradisce la filosofia della maison. Dior sulle passerelle ci mostra una femminilità estremante eterogenea che guarda al futurowoolrich sito ufficiale Presentata nella capitale italiana della moda in occasione di Milano Fashion Week, la collezione primavera estate 2017 di Max Mara è ispirata a Lina Bo Bardi, architetto e designer di fama internazionale.